Upevnenie nákladu

UPEVNENIE NAKLADU

 

Upevnenie nákladu je klúčom bezpečnej dopravy a preto je taktiež v rôznych zákonoch, predpisoch a smerniciach. Za nevhodné a nedostatočné zabezpečenie nákladu nesie podla platnej legislatívy vodič zodpovednosť sám. Dbajte teda dostatočne nabezpečnú jazdu pre Vás a aj ostaných účastníkov dopravy.

Základom pre bezpečnú prepravu nákladu je výber a požitie vhodného vozidla. Ten určuje záväzné predpisy, ktoré je nutné dodržiavať. Pritom ešte treba dbať na vlatnosti vozidla, dostatočne uchytenie bočníc.

 

METODY UPEVNENIA NAKLADU

 

Po správnej volbe vozidla prichádza na rade správna metoda upevnenia a upevnovacích prostriedkov. Náklad môžeme zaistiť kotvením. Taktiež je možné použiť kliny, závory, stojany či obmedzovače.

Pod kotvením predovšetkým rozumieme upínacie pásy, ktoré delíme na:

1.Ukotvenie cez vrch nákladu, čo zabezpečí ochranu proti prevráteniu či sklznutiu nákladu.

2.Diagonálne ukotvenie resp.šikmé.

3.Zviazanie k jednej strane karosérie vozidla.

Dalej môžeme využiť pomocné prostriedky k upevneniu nákladu, ako sú fixačné podušky, pásy a pletené krycie siete k zaisteniu menšieho či kusového nákladu.

 

DALSIE TYPY PRE ZABEZPECENIE NAKLADU

 

Dalšími pravidlami, ktoré je treba dodržiavať, je riadiť sa návodmi na použitie upínacích prostriedkov. Vždy je treba upínacie prostriedky skontrolovať, či sú v dobrom stave ataktiež tak skontrolovať náklad po prejdení krátkej časti trasy. Každý z upínacích prostriedkov musí mať identifikačný štítok, inak je nepoužitelný. Upínací pás treba chrániť proti ostrým hranám. K tomuto účelu slúia ochranné hrany. Vždy dbajte na dostatočné množstvo upínacích prostriedkov, aby bola preprava nákladu čo najbezpečnejšia.

Snažili sme sa pre Vás zhrnúť najdôležitejšie body, na ktoré je treba dbať pri upevnovaní nákladu a jeho prepravy. Príslušné platné predpisy nájdete v normách CSN EN. V našom eshope nakúpite akékolvek vybavenie pre správne a bezpečné upevnenie nákladu, ako sú upínacie pásy - gurtne, ochranné hrany, krycie siete a mnoho iného. Pokial potrebujete odborne poradiť neváhajte nás kontaktovať.

 


Publikované: 18.12.2014

OBJAVUJTE NAŠE VÝHODY

 

 • Sme rýchli

  tovar skladom
  odosielame ihneď

 • Sme moderní

  akceptujeme platby
  bankovými kartami /kurier GLS/

 • Sme akční 

  Využite cashback s našou vernostnou kartou alebo Vašou Lyoness kartou

 • Sme pohotoví

  90 % všetkého máme skladom

 

RADY A TIPYAko sa dostať do zamrznutého auta?

Ako sa dostať do zamrznutého auta?

Možno trochu bizarná otázka, ked tohtoročné decembrové počasie pripomína skôr jar, viacmenej prevencia je vždy lepšia než riešenie…Ako postupovať pri dopravnej nehode

Ako postupovať pri dopravnej nehode

Účastníkom dopravnej nehody sa môže stať každý z nás. Stresová situácia môže negatívne ovplyvniť naše racionálne uvažovanie, je teda dobré…Široký sortiment produktov pre vodiča

Široký sortiment produktov pre vodiča

Vieme, koľko trávia vodiči kamionov a autobusov vo svojich vozidlách čas. Preto sme rozšírili náš sortiment o praktické produkty a doplnky…Upevnenie nákladu

Upevnenie nákladu

Upevnenie nákladu je klúčom bezpečnosti dopravy a preto je taktiež v rôznych zákonoch, predpisoch a smerniciach. 

ARCHÍV NOVINIEK

O spoločnosti

 

Pre zákazníkov

Rychlý kontakt

 • +421 37 642 4802
 • obchod@tdt.sk

 

Užitočné informácie