Ako sa dostať do zamrznutého auta?

 

Ako sa dostať do zamrznutého auta?

Možno trochu bizarná otázka, ked tohtoročné decembrové počasie pripomína skôr jar, viacmenej prevencia je vždy lepšia než riešenie nepríjemných následkov. Všeobecne sa v tomto ohlade dá povedať, že štastie bude priať len pripraveným, bez chemických či mechanických pomocníkov sa pravdepodobne nezaobídete. Ak zabudneme teraz na šťastlivcov, ktorí majú autá vybavené nezávislým kúrením či dialkovým štartom a zameriame sa na väčšinu bežných uživatelov dopravných prostriedkov.

V prvom rade je dôležité si povedať, čo nerobiť

·         Polievať sklá horúcou vodou. A to z jedného prostého dôvodu, sklo nemusí vydržať teplotný šok a môže Vám prasknúť. Naviac teplá voda sa rýchlejšie odparuje a sklá tak opäť zamrznú omnoho kratšom časovom intervale.

·         Používať na rozmrazenie čelného skla ostrekovač. Kvapaliny do ostrekovačov niesú pre tieto účely určené, naviac bude takmer 100% isté, že sú primrznuté stierače. Spustením ostrekovačov a zároveň logicky i stieračov môže dôjsť k spáleniu motorčeka, ohnutiu držiakov alebo minimálne odtrhnutiu gumičiek od stieračov.

·         Nenechávejte si odmrazovacie prostriedky vo vnútri v aute. Tam Vám v prípade zamrznutia nebudú moc užitočné.

·         Pri ošetrení gumových tesnení dverí prostriedky na silikonovej báze dajte pozor, aby se Vám nedostali na lakované časti karosérie. V prípade nutnosti opravy laku v budúcnosti tieto miesta nepôjdu odmastiť a tým pádom i lakovať.

Teraz sa dostávame k zásadným bodom

·         Pokial máte starší automobil bez centrálneho zamykania, je najprv nutné použiť rozmrazovač zámkov. Dôležité je chvílu počkať, než prípravok začne pôsobiť.

·         V prípade primrznutia gumového tesnenia dverí často pomôže opreť sa opakovane do rámu na mieste styku s karosériou. Ideálne je opäť prevencia, napríklad týmto prípravkom. Dajte taktiež pozor na prílišnú silu pri otváraní primrznutých dverí, aby ste si nepoškodili klučky či tesnenie samotné. Majitelia hatchbackov a kombi môžu skúsiť najprv kufor, ten väčšinou povolí ako prvý.

·         Na čelné a ostatné sklá existujú špeciálne prípravky. Aplikácie tohto prostriedku pôsobí i preventívne.

·         Ked už sa do auta dostanete, snažte sa dýchať len nosom, vydychovanie vodnej pary môžu na vychladnutom okne namrzať i z vnútra.

·         K odstráneniu zbytkov snehu a ladu na sklách použite vhodnú škrabku. Nikdy pomocou škrabky neodstraňujte námrazu z laku vozidla, mohlo by dôjsť k jeho poškodeniu.

Všetko potrebné v rámci povinnej zimnej výbavy nájdete na našom eshope truckmall.sk


Publikované: 29.01.2016

OBJAVUJTE NAŠE VÝHODY

 

 • Sme rýchli

  tovar skladom
  odosielame ihneď

 • Sme moderní

  akceptujeme platby
  bankovými kartami /kurier GLS/

 • Sme akční 

  Využite cashback s našou vernostnou kartou alebo Vašou Lyoness kartou

 • Sme pohotoví

  90 % všetkého máme skladom

 

RADY A TIPYAko sa dostať do zamrznutého auta?

Ako sa dostať do zamrznutého auta?

Možno trochu bizarná otázka, ked tohtoročné decembrové počasie pripomína skôr jar, viacmenej prevencia je vždy lepšia než riešenie…Ako postupovať pri dopravnej nehode

Ako postupovať pri dopravnej nehode

Účastníkom dopravnej nehody sa môže stať každý z nás. Stresová situácia môže negatívne ovplyvniť naše racionálne uvažovanie, je teda dobré…Široký sortiment produktov pre vodiča

Široký sortiment produktov pre vodiča

Vieme, koľko trávia vodiči kamionov a autobusov vo svojich vozidlách čas. Preto sme rozšírili náš sortiment o praktické produkty a doplnky…Upevnenie nákladu

Upevnenie nákladu

Upevnenie nákladu je klúčom bezpečnosti dopravy a preto je taktiež v rôznych zákonoch, predpisoch a smerniciach. 

ARCHÍV NOVINIEK

O spoločnosti

 

Pre zákazníkov

Rychlý kontakt

 • +421 37 642 4802
 • obchod@tdt.sk

 

Užitočné informácie