PROTIPOŽIARNE HASIACE GULE

Inovovaná protipožiarna hasiaca guľa je dodávaná vo vákuovanom obale. Vďaka tomu sa predĺžila jej životnosť na dvojnásobok, teda na 10 rokov.
PROTIPOŽIARNE HASIACE GULE
Akcia
PROTIPOŽIARNE HASIACE GULE
PROTIPOŽIARNE HASIACE GULE
PROTIPOŽIARNE HASIACE GULE
PROTIPOŽIARNE HASIACE GULE
PROTIPOŽIARNE HASIACE GULE
29,38 EUR 24,48 EUR bez DPH
Skladem
napozajtraPrepravnou spoločnosťou:Osobne v Praze:dnesOsobne v Českých Budějovicíchnapozajtra
Kód16-14140Záruka24 mesiacov

Inovovaná protipožiarna hasiaca guľa je dodávaná vo vákuovanom obale. Vďaka tomu sa predĺžila jej životnosť na dvojnásobok, teda na 10 rokov. V tomto obale môže byť aj inštalovaná, jej reakčná schopnosť tým nie je ovlinnená. Ďalšou inováciou je lokalizácia popisov na telese gule do českého a slovenského jazyka.
Protipožiarna hasiaca guľa má vo vnútri špeciálneho obalu vysoko účinnú hasiacu práškovú zmes FUREX 770 a zmes na iniciáciu okamihového rozptylu prášku pri zahriatí ohňom. Pri kontakte s otvoreným ohňom sa sama aktivuje, zaznie varovný zvukový signál, ochranný obal gule praskne a uvoľnená hasiaca prášková zmes uhasí vznikajúci požiar na ploche s rozlohou 8 – 10 m2. Varovný zvukový signál 120 dB navyše upúta pozornosť okolia. Rozptyl prášku je úplne bezpečný pre okolie aj predmety v ňom.

Protipožiarnu hasiacu guľu je možné umiestniť kdekoľvek, najúčinnejšia je inštalácia nad miesta, kde je zvýšené riziko požiaru. Príkladom môžu byť spotrebiče s otvoreným ohňom, krby, sporáky v kuchyni, kotly v kotolni, miesta kde môže dôjsť k samovznieteniu, technologické procesy s vysokým rizikom požiaru, garáže, sklady, kancelárie, hotelové miestnosti, čerpacie stanice, lode a pod.

Výhody: automatické hasenie práškom je veľkou prednosťou výrobku. Možnosť vhodiť guľu do ohniska vznikajúceho požiaru zo vzdialenosti, pri ktorej nedochádza k ohrozeniu teplom alebo dymom, je v mnohých prípadoch veľmi užitočná.

Je overené, že ak bolo automatické hasiace zariadenie použité pri vznikajúcom požiari v prvej etape horenia, požiar bol uhasený max. do 3 sekúnd. Rozptýlený prášok – hasiace médium FUREX 770 – uhasil plamene v okruhu 8 až 10 m2 a nedošlo k rozvinutiu požiaru do druhej etapy horenia ani následnému vznieteniu.

Pokiaľ je protipožiarna hasiaca guľa dobre umiestnená, je vznikajúci požiar automaticky uhasený v zárodku.

Pri použití pri rozvinutom požiari (dlhšia doba horenia, zasiahnutá väčšia plocha miestnosti) hasiaca guľa výrazne zníži teplotu a intenzitu horenia. To je významné pre ďalšie hasenie inými prístrojmi, evakuáciu osôb aj hasenie po príchode profesionálnych hasičov z hľadiska následných škôd.
Protipožiarne hasiace gule zabezpečia uhasenie počiatkov požiaru. Rozloha chráneného miesta je do 8 - 10 m2. Pre väčšie rozlohy je žiaduce použiť viac gulí.

Balenie obsahuje
• 1 ks (automatický hasiaci prostriedok)
• držiak
• skrutky s hmoždinkami
• návod na použitie

 

Diskusia k produktu
Máte otázku? Zaujíma vás konkrétny detail? Opýtajte sa nás.
Položiť otázku
Nová otázkaVaše menoVáš e-mail(E-mail nebude zverejnený)NadpisText príspevku
Opýtať sa
Vaše menoVáš e-mail(E-mail nebude zverejnený)Text príspevku
Pridať reakciu
PopisDiskusia
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies